Jak materac wpływa na jakość snu?

Sen jest podstawową fizjologiczną potrzebą organizmu. Bez odpowiedniej dawki snu człowiek nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Jest to warunek konieczny nie tylko dobrego samopoczucia, ale i zdrowia. Aby jednak zapewnić sobie higienę i jakość nocnego odpoczynku, trzeba spełnić kilka istotnych warunków. Jednym z nich jest wygodny, dobrany do indywidualnych potrzeb materac.

Materac dobrany do Twoich potrzeb

Wygodny materac jest niezbędny dla spokojnego, wydajnego odpoczynku każdej nocy oraz dobrego samopoczucia i zdrowia każdego dnia. Przede wszystkim wpływa na postawę ciała. Musi więc zapewniać odpowiednie podparcie układowi szkieletowemu. Nie może być ani zbyt miękki, gdyż ciało będzie się zapadać, ani zbyt twardy, ponieważ wówczas mięśnie będą zmuszone do zbędnego wysiłku, a nie odpoczynku. Właściwie dobrana twardość materaca zależy przede wszystkim od wagi użytkownika.

Kolejna kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, to materiały, z których wykonano materac. W naszym salonie z materacami zapewniamy kilka różnych możliwości, w tym m.in.:

  • materace piankowe,
  • materace kieszeniowe,
  • materace lateksowe.

Wszystkie one wyróżniają się wysoką jakością, ale i kilkoma cechami, które je odróżniają. Warto więc dowiedzieć się więcej na ich temat, aby wybrać produkt, który najlepiej spełni indywidualne oczekiwania.

Spokojny sen na wygodnym materacu sprzyja codziennej regeneracji organizmu, pozwala wypocząć, zredukować nadmierny stres i napięcia ciała. To bardzo ważna kwestia przede wszystkim dla kręgosłupa. Nieodpowiednia powierzchnia spania może powodować spore dolegliwości bólowe, głównie w obrębie pleców, szyi lub bioder.

Poznaj naszą ofertę i wybierz dla siebie materac, który podniesie jakość snu i zapewni ci dobre samopoczucie każdego dnia.