Czym charakteryzują się materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe wyposażone są w sprężyny ukryte w specjalnych kieszonkach. To właśnie za sprawą przemyślanej konstrukcji oraz zastosowaniu dodatkowych materiałów, np. pianki, zapewniają one solidne podparcie dla ciała i wygodę użytkowania.

Czym są materace kieszeniowe?

Materace kieszeniowe posiadają sprężyny, a każda z nich zamknięta jest w specjalnej „kieszonce”. Nie są ze sobą połączone, zatem pracują całkowicie oddzielnie. Wszystko to sprawia, że gwarantują optymalne podparcie w miejscu nacisku. Dzięki temu materac dostosowuje się do pozycji przyjętej przez użytkownika, zapewniając właściwości ortopedyczne. Myli się jednak ten, kto myśli, że sprężyny w materacu oznaczają nieprzyjemny ucisk, skrzypienie lub efekt przenoszenia drgań, czyli typowe cechy dla dawnych konstrukcji bonellowych. Używane dawniej sprężyny były ze sobą połączone. W nowoczesnych modelach kieszeniowych mamy wspomniane wcześniej kieszonki, które eliminują wymienione wcześniej niedogodności. Z powodzeniem można więc spać na takim materacu we dwójkę, ponieważ osoba leżąca po jednej stronie materaca, nie odczuwa ruchów partnera po drugiej stronie.

Dla kogo materac kieszeniowy?

Materac kieszeniowy przeznaczony jest praktycznie dla każdego, kto chce uzyskać podczas snu solidne podparcie. Sprężyny w kieszonkach bardzo dobrze dostosowują się do kształtu ciała, sprzyjając w ułożeniu kręgosłupa w linii prostej. Dzięki temu jest to dobre rozwiązanie dla osób borykających się z różnymi dolegliwościami mięśniowo-szkieletowymi. Także osoby śpiące we dwójkę docenią korzyści wynikające ze stosowania materaców kieszeniowych. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla osób starszych, które oczekują wygody, a także ortopedycznego podparcia.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą materaców kieszeniowych.