Czy materace bonelowe odeszły do lamusa?

Materaców bonelowych zapewne nikomu przedstawiać nie trzeba. Być może nie wszyscy są zaznajomieni z ich dokładną nazwą, jednak z pewnością każdy miał w swoim życiu do czynienia z łóżkiem, wersalką lub sofą wyposażoną w podkład ze sprężynami o charakterystycznym kształcie klepsydry, które połączone były ze sobą za pomocą sztywnego drutu. Z czym jeszcze się kojarzyły? Wiele osób odpowie zapewne, że z nieprzyjemnym skrzypieniem, a nawet wbijaniem się w ciało w przypadku bardziej wysłużonych modeli. Czy materaca bonelowe zasłużyły sobie na niezbyt pochlebne opinie? Czy i kiedy warto się na nie zdecydować?

Wady i zalety materaców bonelowych

Materace bonelowe w swojej klasycznej formie powoli odchodzą do lamusa. Jednak jest kilka atutów, których odmówić im nie można. Przede wszystkim są dość tanie oraz wytrzymałe. Czy są wygodne? Oczywiście wiele zależy od jakości wykonania danego produktu i użytych materiałów. Za ich trwałość i wygodę w dużej mierze odpowiada drut użyty do wykonania sprężyn. Istotna jest też liczba sprężyn we wkładzie, ponieważ to właśnie sprężyny zapewniają podparcie dla kręgosłupa i mięśni. Trzeba jednak podkreślić, że w materacach bonelowych jest ich zdecydowanie mniej niż np. w materacach kieszeniowych, co oczywiście przemawia na korzyść tych drugich.

Wybierz materac kieszeniowy zamiast bonelowego

Od kilku lat materace kieszeniowe wypierają tradycyjne materace sprężynowe, w tym bonelowe, dlatego też stanowią one istotny punkt naszego salonu z materacami w Białymstoku i Suwałkach. Jeśli więc zależy ci na tego typu konstrukcji, polecamy właśnie produkty kieszeniowe, które wyposażone są we wkłady ze sprężynami woreczkowymi. Dzięki podziałowi na wiele kieszeni sprężyny pracują niezależnie od siebie i znacznie lepiej dopasowują się do ciała.